Regisztráció

Élvédő rendszer rack szekrényekhez

 

Elsőre furcsa lehet az olvasó számára főleg, ha még nem használt ilyen eszközt ezen a területen. Mire is lehet használni ezt a tekercs „valamit”? Miért is jó az Élvédő profil?

Ezt a terméket és az ezzel járó megoldást nem is Mi, az Agenda-Age Kft. fedeztük fel. Egy kedves partnerünk jelezte a problémát, és mutatta meg, milyen megoldást talált rá. Mi ezt nagyon értékesnek gondoltuk, így ezen cikkünkkel kívánjuk ismertté tenni.

 Megnézem a webáruházban

 

Az alap probléma

A rack szekrényeknél (főként az álló szekrényeknél) a bejövő falikábel kötegeket különböző oldalsó, hátsó, alsó vagy felső kábelbeömlő nyílásokon lehet bevezetni. Ezeket a beömlőnyílásokat legtöbb esetben, a szekrényből kitörhető részek eltávolításával lehet kialakítani. A gond a kábelkötegek, kábelek behúzásánál szokott jelentkezni. A behúzott kábelek köpenye ugyanis könnyedén megsérülhet a kitört fémlemez helyén keletkező éles peremen.


A rack szekrényen így néz ki egy hátsó kábelbevezető, mielőtt kitörnénk a lemezt.

A kitörött felső kábelbevezető, miután kitörték a lemezt.

A kábelek így sérülnek meg, ha az élvédőt nem használják.

 

A gyártók igyekeztek ezt a problémát megoldani és ennek eredményeként megjelentek különböző élvédő megoldások, amelyek részben segítettek a telepítőknek, de 100%-os megoldást nem nyújtottak. Amikor megvizsgáltuk ezeket a megoldásokat azt találtuk, hogy a kábeleket, kábel kötegeket leginkább csak egy irányba történő húzás esetén védik, és nem nyújtanak teljes védelmet a kábeleknek bármely irányú mozgatása esetén.

A megoldás

Az élvédők használatának szükségessége nyilvánvalóvá vált, amikor nagyobb kábelkorbácsok kerültek behúzásra, hiszen a kábel súlya a szélső kábeleket szinte odanyomta az éles peremhez és az így felsértett kábelköpeny alatt könnyedén megsérültek például az adatkommunikációt biztosító erek, ér párak.

 

 


Az élvédő 10 méteres kiszerelésű tekercsben létezik. Rugalmas és tetszés szerinti méretre vágható.

Az élvédő masszív védelmet biztosít. Felépítése mechanikailag alkalmas a feladatra. Az élvédő más területeken is jelesre vizsgázik!

 

A kábelek sérülését csak egy olyan mechanikus védelmet nyújtó élvédő biztosíthatja, amely 100%-ban megóvja a kábeleket. Ráadásul ez a megoldás teljesen univerzális, nincs gyártóhoz, vagy típushoz kötve, nem számít, hogy a rack szekrény anyaga milyen vastag.

Alkalmazását az alábbi képsor mutatja be


Távolítsuk el a kábelbevezető nyílásról a fém borítást!

Valamely hosszabb oldalán kezdjük el rányomni az élvédőt.

Vezessük végig az első sarkokon.

Ha körbe értünk, ellenőrizzük, hogy minden sarokon stabilan felfekszik.

Vágjuk el a köteget pontosan azon a helyen, ahol éppen körbe ér az élvédő.

Elkészült a tökéletes élvédelem, amely bármelyik rack szekrényhez alkalmazható!

 

Az univerzális élvédő használata nagyon egyszerű, a munka folyamán nagyon sok bosszúságtól és plusz munkától kíméli meg a hálózatépítőket, hiszen egy eltépődött, megsérült kábel utólagos beazonosítása és javítása sok esetben komoly idő ráfordítás. A 10 méteres élvédő tekercsből egy átlagos nyílás lefedése nagyjából 70-100 cm-es darabot igényel, így a tekercs akár 10 rack szekrény élvédelmét is el tudja látni.

Az élvédő igény esetén megrendelhető weboldalunkon keresztül,személyesen vagy email-bentelefonon.

Ha tetszett cikkünk, ajánlja ismerőseinek, kollégáinak.



További ajánlott linkek:


Rack szekrények, keretek

Az élvédő adatlapja